Сторінками історії
Школа — це велика родина, яка об’єднує велику кількість людей різних років. Чим довша історія закладу, тим більша кількість людей пов’язана з нею.
Із архівних документів та спогадів старожилів села дізнаємося, що Марининська (Маренінська) школа була заснована наприкінці 19 ст. Точна дата заснування не відома.
Першим управителем школи був дяк. Навчання проходило у попівській хаті, на території, де зараз знаходиться церква. Всі діти були учнями одного класу, кількість невідома. За будь-яку провину учні каралися різками.
Для села з невеликою кількістю жителів, така кількість учнів у школі, звичайно була мала. Не всі діти мали змогу навчатися. Значна ж кількість дітей залишалась поза школою. Причина в цьому була одна: ці школи були практично недоступні для бідних. В них навчались переважно із заможних сімей.
З 1801-1940 рік школа мала статус церковно-приходської.
З 1946 року до 1949 – чотирьохрічна школа. В цей період школу очолювала вчителька німецької мови Маковецька Уляна Назарівна.
З 1949 по 1952 рік школа набула статусу шестирічної.
В період з 1951 по 1953 роки директором школи був Годун О.С., а з 1953 по 1959р. школу очолював Кучерук Ю.І.
На початку 60-х років побудоване нове приміщення восьмирічної школи. Її першим директором був вчитель історії Мащенко Дмитро Пилипович, який працював з 1953 по 1974 рік.
З 1957 року школа носить назву Марининська середня школа. Шкільне життя було насиченим та цікавим: проводяться літературні вечори. Школярі надають шефську допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни. Не можна не згадати і чудовий шкільний сад.
З 1974 – 1979 р. школу очолив Комар В.П. В цей період в 1975 р. школа набула статусу десятирічки.
Надалі школу очолювали з 1979 по 1985 р. Пахолюк Г.Є., з 1985-1986 Храбан М.С., з 1986 – 1988р. школою керував Лашта В.І. – випускник цієї ж школи. В цей період під його керівництвом було здійснено капітальний ремонт школи, побудовано будівлі майстерні, пришкільного інтернату та їдальні.
В 1991 році школа стає одинадцятирічною. Повна назва школи Марининська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
З 1988 по 1999 рік директором школи був Микитюк І.І.
З 1999 року та по сьогоднішній день школа працює під керівництвом Титара М.І. Разом з молодим директором до колективу приходять і молоді вчителі. Всі вони гармонічно влилися в педагогічний колектив. Відчутним у школі був і вплив учителів старшого покоління.
За час своєї діяльності на посаді директора школи Михайлом Ільковичем було створено всі умови для здійснення повноцінного навчального процесу, створені комфортні умови, у сучасному стилі відремонтовано класні кімнати, коридор; побудована нова котельня з сучасною системою опалення; перекрито дах школи.
Всі члени нашого педколективу переконливо намагаються вкласти у душу дитини насамперед все те глибоке і вічне, що притаманне нашому українському народові: любов і шану, працьовитість і терпеливість, лагідність і вміння відстоювати свою думку. Головне в навчанні – це вміння дати ту необхідну кількість знань, з якою дитина виходить у широкий світ дорослою, впевненою у собі, у своїх силах та вмінні. Досягнення цього всього залежить від професійної майстерності вчителя, творчого підходу до справи, глибини його знань, досвіду, постійного пошуку ефективних методів і форм навчання і виховання.
Чимало випускників Марининської школи після закінчення педагогічних закладів, повернулися працювати в рідну школу педагогами, щоб продовжити справу своїх наставників. Сьогодні більше 70% вчителів це випускники школи.
З 1975 по 2017 рік атестат зрілості у стінах школи отримали понад 900 учнів.
Кожен з директорів Марининської ЗОШ І-ІІІ ступенів зробив великий внесок у примноження досягнень ввіреного йому колективу та підтримання високого авторитету, яким заслужено користується школа.
У сучасній школі надзвичайно важливе місце займає організація роботи шкільного музею. Це особливий вид пошуково-дослідницької діяльності, спрямований на залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.
Марининська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Березнівського району Рівненської області знаходиться в комунальній власності Березнівської районної ради Рівненської області та здійснює свої повноваження відповідно до Статуту школи, затвердженого рішенням сесії Березнівської районної ради.
Згідно рішення ІІ сесії VІІІ скликання Соснівської селищної ради Рівненського району Рівненської області від 11 лютого 2021 року № 57 «Про зміну засновника, найменування установи освіти, затвердження її установчих документів у новій редакції» перейменовано Марининську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області в Марининський ліцей Соснівської селищної ради Рівненського району Рівненської області.